„Czytasz książki? To dobrze!”

Zapraszamy do naszej akcji: „Czytasz książki? To dobrze!”
A ty czytasz? to bardzo dobrze! dostaniesz prezent :)

czytam wiec jestem

Kup książkę* między 15 maja a 6 czerwca, z książką oraz paragonem przyjdź w dniach 5-6 VI do Informacji Turystycznej w Starym Sączu, Rynek 5 (godz. 10 – 17).
Dostaniesz prezent!
Bilet na koncert M. Czyżykiewicza (14 /VI (pt) – godz. 20:00 – Kino Sokół – Stary Sącz)  ZA DARMO !

W prezencie od Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Liczba darmowych wejściówek ograniczona !!!

*dowolna pozycja z polskiej literatury pięknej

Akcja społeczna CKIS w St. Sączu – zachęcamy do czytania

Zapraszamy też do księgarni w Starym Sączu, Rynek 12 (pod Restauracją Marysieńka)

OPIS akcji promocyjnej:

„Czytasz książki? To dobrze!”

Taki tytuł nosi akcja społeczna Centrum Kultury i Sztuki w Starym Saczu, która zwraca uwagę na problem zanikania nawyku czytania książek w coraz szerszych kręgach społecznych. Akcja jest odpowiedzią na opublikowany w ostatnich dniach raport Instytutu Książki i czytelnictwa Biblioteki Narodowej.

Kto do 6 czerwca kupi książkę dostanie od Centrum Kultury i Sztuki w prezencie bezpłatny bilet na recital „ikony piosenki poetyckiej” Mirosława Czyżykiewicza.

Wnioski z najnowszego raportu Instytutu Książki i czytelnictwa Biblioteki Narodowej są alarmujące. Ponad 60 procent Polaków przyznaje, że nie czyta ani jednej książki w ciągu roku. Od 2008 r. procent osób, czytających siedem książek rocznie, lub więcej, zatrzymał się na pułapie 11 procent. Większość Polaków przyznała, że życie czytelnicze zakończyła na etapie edukacji szkolnej. Szkoła nie uczy przyjemności czytania. Po ukończeniu edukacji przestajemy czytać książki.

Największy spadek czytelnictwa obserwujemy wśród osób z wyższym wykształceniem. To oznacza, że nie czytają nauczyciele, księża, lekarze – osoby, które decydują o naszym życiu. Jeśli porównamy te badania ze stanem nakładów książek w Polsce – średni nakład to około 3 tysięcy egzemplarzy – zrozumiemy, że jest przyzwolenie społeczne na to, by czuć się osobą kulturalną i jednocześnie nie czytać.  Zaś cały rynek książki utrzymywany jest przez niewielką grupę „męczenników”, którzy potrzebują książek, jak powietrza.

W odpowiedzi na publikację raportu Centrum Kultury i Sztuki im Ady Sari postanowiło nagrodzić każdego kto do 6 czerwca zakupi dowolną książkę z dziedziny literatury pięknej (polska proza lub poezja) bezpłatnym bilet na ostatni przed wakacyjną przerwą koncert w starosądeckim Sokole. W dniu 14 VI wystąpi  Mirosław Czyżykiewicz z recitalem promującym nową płytę „Ma chérie”

Ma Chérie jest niejako hołdem złożonym Szekspirowi, Norwidowi, Mandelsztamowi, Broniewskiemu, Różewiczowi, Herbertowi, Woroszylskiemu, Brodskiemu (obecnemu na wszystkich płytach barda), Barańczakowi, Kaczmarskiemu oraz mistrzom piosenki literackiej. Jest też zarazem szkołą czytania poezji, interpretowania i przekładania na muzykę.

Celem akcji oprócz promocji czytelnictwa jest wzmocnienie wizerunku marki starosądeckiego Sokoła w elitarnej grupie osób nieobojętnych na literaturę.

czytasz-plakat

 

forex forum śmieszne animowane gify czy warto? caly film online seriale online