Danuta Szaflarska – film i spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Damą polskiego Filmu Danutą Szaflarską i twórcami filmu „Inny Świat” Dorotą Kędzierzawską i Robertem Reinhartem po projekcji filmu w Kinie SOKÓŁ w Starym Sączu.
19/08/2013 (pn) – godzina 18:00 – KINO SOKÓŁ – Stary Sącz
Wstep wolny – Ilość miejsc ograniczona!

Inny Œwiat krzywe OK

„Inny Świat” to filmowa opowieść o świecie, którego już nie ma. Danuta Szaflarska jest narratorką i przewodnikiem po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędna forma i zdjęcia Arthura Reinharta utrzymane głównie w czarno-białej poetyce, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki, a także kadrami z filmowych produkcji z których słynie Danuta Szaflarska – „Zakazanych piosenek”, „Skarbu”, „Pożegnania z Marią” czy „Pora umierać”, tworzą ramę dla pełnej dygresji, wspomnień i poczucia humoru opowieści, którą dzieli się bohaterka. Przez symboliczne 97 minut filmu, które jest bezpośrednim nawiązaniem do wieku aktorki – Danuta Szaflarska w czasie powstawania filmu miała 97 lat – widzowie mają okazję zobaczyć świat widziany oczami tej wyjątkowej osobowości polskiej kultury.
Danuta Szaflarska jest niezwykłą artystką, która od lat czynnie uczestniczy w rozwoju polskiej sztuki teatralnej i filmowej. Aktorka jest aktywna zawodowo i bierze udział w wielu produkcjach zarówno teatralnych jak i filmowych, zapisując się w pamięci kolejnych pokoleń Polaków.
Szaflarska znana jest ze swojej skromności i niechęci do osobistych wyznań. W filmie „Inny Świat” zaprasza widza do wysłuchania opowieści o ocalającej roli śmiechu, etosie aktora, o czasach okupacji, ekstremalnych przeżyciach w czasie wojny, o wolności i odwadze.
Oj muszę powiedzieć, że miałam bogate życie… no bo wszystko się zmieniało przy mnie… i wynalazki… powstawało… powstała telewizja, powstał komputer, zobaczyłam ludzi na księżycu… – Danuta Szaflarska
W filmie wystąpiła: Danuta Szaflarska
Scenariusz i reżyseria: Dorota Kędzierzawska
Zdjęcia: Arthur Reinhart
Muzyka: Włodek Pawlik
Montaż: Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart
Dźwięk: Dreamsound – Marcin Kasiński, Filip Krzemień
Producent: Arthur Reinhart
Produkcja: Narodowy Instytut Audiowizualny, TVP Kultura, Kid Film
Dystrybucja filmu: Narodowy Instytut Audiowizualny
Rok produkcji: 2012
Czas trwania: 97 min.

forex forum śmieszne animowane gify czy warto? caly film online seriale online