Kapela Hanki Wójciak

Kapela Hanki Wójciak
Stodoła w Odnozynie, Barcice
07-06-2013, godz. 19:30
mapa dojazdu z centrum Barcic
 Bilety online:    http://bilety.wstarymsaczu.pl/
 Bilety przedsprzedaż:  Stary Sącz, Rynek 5, Informacja Turystyczna
 Bilet ulgowy 23 zł (uczniowie, studenci, emeryci, członkowie PTTK)
Bilet normalny 28 zł
 Bilet na godzinę przed koncertem +3zł
UWAGA!!! Będzie darmowy autobus z Nowego Sącza do Barcic!!! Specjalnie na koncert! Przywóz i odwóz – GRATIS.

Wyjazd z Nowego Sącza:

18:45 – parking pod BGŻ (Ul. Nawojowska, na przeciwko Europy)

18:55 – Parking pod supermarketem RAFA (Ul. Węgierska)

Wyjazd z Starego Sącza: 19:05 – Przystanek na rynku (pod punktem informacji turystycznej)

(w cenie biletu na koncert 2 GRATISY: małe piwo lub woda mineralna oraz poczęstunek od Stodoły)

Hanka Wójciak

(wykorzystano projekt graficzny Magdaleny Bednarek)

Kapela Hanki Wójciak:  z temperamentem i przytupem

Mocny głos i góralski temperament liderki, prostota słów i aranżacji, energia improwizowania – to propozycja Kapeli Hanki Wójciak, która rusza w trasę koncertową zapowiadającą debiutancki album „Znachorka”.

Miłośnicy dobrej muzyki mogli spotkać się z twórczością zespołu już wcześniej. Dwa lata temu Kapela Hanki zajęła II miejsce na prestiżowym Festiwalu Twórczości Korowód w Krakowie, a rok później zagrali w Studio im. Agnieszki Osieckiej, rozpoczynając cykl koncertów „Nowa energia w piosence”. Sama Hanka Wójciak może pochwalić się wygraną na 46. Studenckim Festiwalu Piosenki w 2010 roku w Krakowie. Juror Festiwalu, kompozytorka Ewa Kornecka powiedziała wtedy o niej: „Ma w sobie jakiś odjazd i odwagę. Inie tylko głos i sylwetkę, aletakże piękny umysł, jakąś czystość.

Na album „Znachorka” składać się będą piosenki znane naszym Słuchaczom, będzie to podsumowanie dwuletniej działalności koncertowej Kapeli.  Jednakże w studio nagraniowym, gdzie pracujemy z nieocenionym realizatorem Darkiem Grelą, rodzą się nowe pomysły aranżacyjne. W działalności zespołu nie może zabraknąć elementu zaskoczenia. O, myślę, że to dobre określenie – muzyka zaskakująca  – śmieje się Hanka.

Liderka zespołu podkreśla, że jego brzmienie jest wypadkową pomysłów i fascynacji wszystkich muzyków tworzących zespół.  „Mocny, czysty głos, diabelski temperament góralski, wyrazisty image sceniczny, niebanalne teksty (…) otwartość na nieuczesane improwizacje z pogranicza muzyki etnicznej i jazzu. To jest muzyka kolorowa” – napisał o Kapeli Marek Tomalik, dziennikarz i podróżnik. W podróż właśnie, gdzie radość improwizacji  miesza się z prostotą słów i powtarzalnością melodii, zaprasza nas Kapela.

Koncerty zespołu emanują energią i szczerością. W przerwach między utworami Hanka częstuje gości własnymi wypiekami albo oscypkiem (ze sprawdzonego źródła!)

Chciałabym, żeby nasze koncerty były przede wszystkim spotkaniami, a nie tylko występami przed publicznością. Wspólne śpiewanie, taniec, rozmowa, brak sztywnego scenariusza bardzo w tym pomagają.

Tej trasy nie wolno przegapić. Zwłaszcza po takim zaproszeniu:

POSŁUCHAJ

Kapela Hanki Wójciak:

Hanka Wójciak – śpiew, słowa, muzyka, aranżacje

Muzyka / aranżacje:

Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Jacek Długosz – gitara
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Marcin Skaba – skrzypce
Andrzej Zagajewki – mandola

forex forum śmieszne animowane gify czy warto? caly film online seriale online