KONCERT – Mirosław Czyżykiewicz

Koncert Solowy

14 czerwca (piątek), godz. 20.00,

Kino SOKÓŁ w Starym Sączu, ul. Batorego 23

Bilety online:    http://bilety.wstarymsaczu.pl/
Bilety przedsprzedaż:  Stary Sącz, Rynek 5, Informacja Turystyczna
Bilet ulgowy 17 zł (uczniowie, studenci, emeryci, członkowie PTTK)
Bilet normalny 22 zł
 Bilet na godzinę przed koncertem +3zł

Czyżykiewicz-baner

Mirosław Czyżykiewicz

Z wykształcenia artysta grafik. Z powołania – poeta, pieśniarz, gitarzysta i kompozytor. Prywatnie także malarz. Przedstawiciel poezji śpiewanej.
Urodził się w 1961 roku w Gorlicach. Zadebiutował w rodzinnym mieście w zespole Ostatnia wieczerza w karczmie przeznaczonej do rozbiórki.
W latach 1981 – 1983 studiował na krakowskiej Akademii Sztuki, a następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie kontynuował naukę.

Działał przez chwilkę w studenckim ruchu artystycznym oraz w publicznym radiu i z Maciejem Zembatym.

W 1986 roku po raz pierwszy opublikował swoje wiersze oraz zdobył laur (ponownie w także następnym roku) podczas FAMY w kategorii piosenki poetyckiej.

Trzy lata później zadebiutował albumem – „Autoportret”. W 1990 roku otrzymał nagrodę imienia Mateusza Święcickiego.

W latach – 1995 i 1996 brał udział w koncercie Kraina łagodności na festiwalu w Opolu.

W 1999 roku wydał drugi longplay – „Ave”, a rok później – „Superatę”. W 2001 roku pojawił się wspólny projekt z Jerzym Satanowskim oraz Hanną Banaszak – „Zanim będziesz u brzegu” (nominacja do nagrody Fryderyka).

W 2004 roku był pierwszym laureatem nagrody imienia Jacka Kaczmarskiego za całokształt pracy podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

W 2005 roku na rynku pojawił się krążek – „Allez”, przez krytyków uważany za najlepsze dzieło artysty. Podkreślano oryginalność tekstów, które świetnie komentowały otaczającą rzeczywistość, zachwycano się delikatnymi erotykami oraz doceniono jego autoironię w problematyce własnej emocjonalnej dojrzałości. Album był nominowany do nagrody Fryderyka.

Jest jednym z przedstawicieli polskiej poezji śpiewanej. Oprócz swoich tekstów, w których z refleksją przygląda się życiu – komponuje również muzykę do twórczości Josifa Brodskiego. ( po raz pierwszy przedstawił je w 1993 roku podczas międzynarodowego Przeglądu Form Teatralnych w belgijskiej Antwerpii).

Ceni twórczość Włodzimierza Wysockiego

forex forum śmieszne animowane gify czy warto? caly film online seriale online