Dlaczego Stary Sącz

Bo Stary Sącz to miasteczko z klimatem!

logo-pieczatkaStary Sącz już sam w sobie jako miasto tworzy wyjątkowy klimat i wrażenie miejsca nie z tej epoki, wrażenie to jest jednak bardzo pozytywne a nawet można się pokusić o stwierdzenie że również mistyczne. Średniowieczny układ rynku i ulic oraz zabudowa miasta jest niezwykłą podróżą w przeszłość, podróżą w zamierzchłe czasy żywego traktu na Węgry, głośnych jarmarków, wiwatujących salw na cześć królów, jak również strachu i ucieczki w góry, przed nadciągającym najeźdźca Tatarskim.

Wszystkie te wydarzenia zostawiły tu swojego „ducha” który pomimo upływu lat wciąż pozostaje żywy.

Stary Sącz po za zabytkami jest tak bardzo wyjątkowy z względu na swe położenie.  Miasto to zostało ulokowane w widłach dwu najpiękniejszych rzek górskich (Dunajec i Poprad),  w „objęciach” Beskidu Sądeckiego stanowiącego wciąż jeszcze naturalną enklawę przyrodniczo-kulturową Karpat.

Z Starego Sącza wszędzie jest też blisko, co sprawia, że jest to idealne miejsce na bazę wypadową w pobliskie Pieniny, Tatry, czy Słowację.

Dodatkowym ogromnym atutem tego miejsca jest Kotlina Sądecka w której sercu znajduje się nasz Stary Sącz, a która słynie z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni w roku w Polsce, co zresztą ma bezpośredni wpływ na licznie występujące tutaj sadownictwo.

Stary Sącz jest więc idealnym miejscem na bazę wypadową, chociaż sam w sobie ma już bardzo dużo do zaoferowania, Kotlina Sądecka zapewnia miłe i przyjemne spędzanie czasu na rowerze lub konno, Beskidy na szlakach górskich, a rzeki i stawy zapewniają chłód w czasie upalnego lata. Miasto stawia również bardzo mocny nacisk na rozwój Kultury, organizowanych jest sporo imprez oraz festiwali.

Stary Sącz ma to COŚ co sprawia, że każdy o tym miejscu pamięta i zawsze chętnie tu wraca, to miejsce magiczne, które warto poznać i w którym bardzo łatwo się zakochać.

Wszystkich serdecznie zapraszamy
forex forum śmieszne animowane gify czy warto? caly film online seriale online