Trasy Rowerowe

Na terenie Starego Sącza znajduje się kilka znakowanych ścieżek rowerowych, a w projekcie i realizacji są już kolejne. Najdłuższa istniejąca (1,5km), poprowadzona jest z centrum miasta ulicą Wielki Wygon w kierunku stawów rybnych, kąpieliska i mostu na Dunajcu. Druga poprowadzona jest ul. Topolową, pomiędzy ul. Węgierską a obwodnicą przy Popradzie.

W 2018 r. oddana została do użytku trasa rowerowa z Barcic przez Stary Sącz do Nowego Sącza ( ścieżka Eurovelo 11). Droga biegnie wzdłuż rzeki Poprad i prowadzi do kładki rowerowej dzięki której możemy przejechać na stronę Nowego Sącza. Trasa jest oznakowana i przebiega praktycznie bez kontaktu z pojazdami samochodowymi.

W kolejnym etapie jest budowa trasy Velo Dunajec od Zakopanego przez Stary Sącz. Cześć trasy jest przygotowana i oddana do użytku na terenie Starego Sącza. Tuż obok Parku Wodnego Stawy przygotowano drogę asfaltową która prowadzi do kladki rowerowej na Popradzie i łaczy się ze scieżką Euro Velo 11

Ciekawą alternatywą jest sieć nowo powstałych tras rowerowo – pieszych na Miejskiej Górze w Starym Sączu.. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Bliskie sąsiedztwo gór (Beskid Sądecki i Wyspowy) sprawia, że zarówno stopień trudności jak i atrakcyjność krajobrazowa ulega znaczącym zmianą. Każdy rowerzysta znajdzie na Sądecczyźnie coś dla siebie, a tak bardzo zróżnicowany geograficznie teren nie pozwoli się nikomu tutaj nudzić.

Przez Stary Sącz przebiegają trasy dwu głównych szlaków rowerowych Małopolski:

  • Karpacki Szlak Rowerowy (czerwony): Leluchów – Myślenice
  • Królewski Szlak Rowerowy (zielony): Biecz – Obidza (przeł. Przysłop – 832m npm)
  • Trasa EuroVelo 11 odcinek Barcice-Stary Sącz-Nowy Sącz

Trasy rowerowe w Gminie Stary Sącz :

LINK Z TRASAMI - TUTAJ

DSC_0655-1

 

forex forum śmieszne animowane gify czy warto? caly film online seriale online